خبري, خودرو, صنعت

مراقبت از خودروهای صفر کیلومتر در وبلاگ بیستک!

taking care car brand new-bistac-ir

مراقبت  از خودروهای صفر کیلومتر؛ چگونه می باشد:

سیستم سوخت رسانی :  

هر ۵۰ هزار کیلومتر نسبت به شستشوی سوزن انژکتورها اقدام نمایید.  دستگاه های شستشو و رفع عیب انژکتور، هم اکنون در بسیاری از مراکز خدماتی خودرو موجود است.  در صورتی که از خودروی کاربراتوری استفاده می کنید از سلامت آن اطمینان حاصل کنید، کاربراتورها هم نیاز به رسیدگی و شستشو دارند. بدلیل وجود آب و آلودگی در بنزین های داخلی بهتر است هر ۱۰ هزار کیلومتر فیلتر بنزین را هم تعویض کنید.

بار اضافی :  

صندوق عقب و داشبورد خودرو با انباری منزل تفاو تهایی دارند!  پس همین حالا وسایل غیر ضروری را خارج کنید  تا  نقشی در افزایش شتاب و کاهش مصرف خودرویتان داشته باشید.  همچنین در صورت وجود باربند و عدم استفاده،  آن را باز کنید.

کولر و بخاری  :  

در زمستان از کارکرد درستِ ترموستات اطمینان حاصل کنید، در خودرویی که ترموستات به درستی عمل می کند نیازی به جا یگذاری کارتن یا موارد دیگر در جلوپنجره نیست!  در فصل سرما هر دو هفته سیستم ایرکاندیشن خودرو را برای دقایقی روشن کنید، این عمل باعث سلامت این مجموعه خواهد شد.

سیستم خنک کننده :

در یک شهر با شرایط آب و هوایی مناسب از مخلوط ۷۰ درصد آب  و ۳۰ درصد ضد یخ در رادیاتور استفاده کنید  و همیشه  از متناسب بودن سطح مایع خنک کننده اطمینان حاصل فرمایید. مایع خنک کننده را هر دو سال یکبار تعویض کنید.

سیستم ترمز  :

همیشه از درستی کارکرد این مجموعه حیاتی اطمینان حاصل کنید.  هیچ گاه با لنت ترمز رو به اتمام رانندگی نکنید، اتمام لنت ترمز باعث ایجاد خط و خش در دیسک ترمز خواهد شد.  سعی کنید لنت ترمز تمام شده را با مرغو ب ترین جنس موجود در بازار تعویض کنید.  از روغن ترمز هم غافل نباشید و آن را هر دو سال یکبار تعویض کنید.

بدنه  :

شستشوی به موقع بدنه باعث شفافیت رنگ خواهد شد.  هر دو ماه یکبار از واکس مخصوص استفاده کنید و هر دو سال یک بار آ ن را پولیش کنید.  همچنین خط و خش ها را در کوتا ه ترین زمان برطرف کنید.

با سپاس از  :  خبرنامه زامیاد

دیدگاهتان را بنویسید