اجتماعي, خبري

معرفی انواع روکش کیسه آب گرم در وبلاگ بیستک!

Types of hot water bag covers-bistac-ir00

معرفی انواع روکش کیسه آب گرم در وبلاگ بیستک!

 

انواع مختلف کیسه آب گرم در طول سال ها، متنوع شده اند و در حال حاضر انتخاب کردن روکش کیسه آب گرم مد نظر از میان تنوع کالا در بازار ، هرگز آسان نبوده است. در وبلاگ بیستک می خواهیم با انواع روکش کیسه آب گرم آشنا شویم.

امروزه بسیاری از افراد برای جلوگیری از گرمای زیاد یا سوختگی یا قرمز شدن پوست توسط کیسه آب گرم از روکش کیسه آب گرم استفاده می کنند. انواع روکش کیسه آب گرم به عنوان یک محافظ عمل کرده و گرمای زیاد ساطع شده از کیسه آب گرم را به یک گرمای ملایم تبدیل کرده و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری می کند.

از انواع روکش کیسه آب گرم مى توان لاستیک سنتی ، پی وی سی ، TPU ، پارچه ای ،عروسکى ، بافتنی ، زیپ دار و شفاف را نام برد. امروزه روکش کیسه آب گرم لاستیکی با کیفیت خوب و به همراه ترکیب لاستیک غیر قابل فساد تولید می شود.

 

روکش لاستیک مرغوب :

روکش های کیسه آب گرم ساخته شده با لاستیک مرغوب، بوی لاستیک طبیعی دارند که در حین استفاده از بین می روند و عایق خوبی هستند بنابراین گرما را برای مدت طولانی تری حفظ می کنند.

یکی از مدل های روکش کیسه آب گرم pvc می باشد. این روکش ترموپلاستیک دارای ساختار غیر لاتکس یا فتالات است که برای کودکان یا افرادی که به لاتکس آلرژی دارند بسیار مناسب است. این مدل روکش های  کیسه آب گرم در رنگ های مختلف و حتی شفاف و یا با طرح های رنگارنگ یا پر از نقوش در بازار عرضه می شوند.

روکش های بافتنی یا خز دار و یا عروسکی :

یکی دیگر از انواع روکش کیسه آب گرم روکش های بافتنی یا خز دار و یا عروسکی می باشد. این مدل روکش کیسه آب گرم باعث ملایم شدن حرارت ساطع شده از سطح کیسه می شود و خطرات احتمالی ( سوختگی) را کاهش می دهند. امروزه بسیاری از افراد برای فرزندان خود از کیسه آب گرم با روکش عروسکی استفاده می کنند. این روکش ها باعث جلب توجه کودک شده و به همین دلیل کودک به راحتی از آن استفاده می کند.

Types of hot water bag covers-bistac-ir01

Types of hot water bag covers-bistac-ir01

روکش های خز دار بسیار نرم هستند استفاده از این مدل روکش کیسه آب گرم در بین نوجوانان شایع تر است، این مدل روکش کیسه آب گرم همانند انواع دیگر از گرمای ملایم تری را ارائه می دهد و به دلیل نرم بودن آن باعث آرامش فرد می شود.

روکش های بافتنی از دیگر مدل روکش کیسه آب گرم است که بیشتر توسط افراد میانسال در زمستان مورد استفاده قرار می گیرد این روکش بسیار لطیف است و از نخ های درجه یک بافته شده است و باعث حساسیت نمی شود بنابراین افرادی که آلرژی دارند نیز می توانند با اطمینان خاطر از این مدل روکش کیسه آب گرم استفاده کنند.

Types of hot water bag covers-bistac-ir02

Types of hot water bag covers-bistac-ir02

روکش های  دستکشی :

بعضی از کیسه های آب گرم دارای روکش دستکش فرم هستند. این مدل روکش کیسه آب گرم این قابلیت را داراست که علاوه بر ملایم کردن دما و جلوگیری از سوختگی در هنگام زمستان فرد می تواند دست خود را درون روکش دستکش فرم کیسه آب گرم قرار داده و از سرد شدن دست و انگشتان خود جلوگیری کند.

روکش های شفاف و به همراه نقش های رنگارنگ :

بعضی از انواع روکش های کیسه آب گرم شفاف و به همراه نقش های رنگارنگ می باشد. این مدل روکش کیسه آب گرم نسبت به سایر مدل ها از داغی کیسه آب گرم، کمتر می کاهد ولی به دلیل تنوع رنگ و مدل طرفداران بسیاری دارد.

روکش های زیپی :

یک نوع از روکش کیسه آب گرم وجود دارد که با زیپ طراحی شده است. این مدل روکش کیسه آب گرم به آسانی جدا شده و قابل شستشو می باشد. این بدین معنا نیست که سایر روکش های کیسه آب گرم قابل شستشو نیستند بلکه مزیت این روکش نسبت به انواع دیگر روکش کیسه آب گرم جدا شدن راحت آن می باشد.

Types of hot water bag covers-bistac-ir03

Types of hot water bag covers-bistac-ir03

روکش های پارچه ای :

یکی دیگر از انواع روکش کیسه آب گرم مدل پارچه ای می باشد. این روکش نسبت به سایر روکش ها نازک تر بوده و گرمای بیشتری را عبور می دهد این روکش همانند دیگر روکش ها از طرح ها و‌ رنگ بندی های متفاوتی برخوردار می باشد.

روکش های صندلی کودک :

یکی از مدل های روکش کیسه آب گرم همانند روکش صندلی کودکان است. به این صورت که کیسه آب گرم از این روکش جداست پس از قرار دادن روکش بر روی صندلی کودک یک محفظه ی باز در قسمت پشتی روکش وجود دارد که می توانید به آسانی کیسه آب گرم را درون آن قرار داده و از گرم شدن کودک خود اطمینان حاصل کنید.

Types of hot water bag covers-bistac-ir04

Types of hot water bag covers-bistac-ir04

بعضی از روکش ها به صورت عروسک است که دارای دو چسب می باشد این نوع روکش معمولا در زمستان برای کودکانی استفاده می شود که عادت به نشستن طولانی مدت دارند. این روکش کیسه آب گرم در پشت کودک قرار گرفته و توسط چسب بر روی شکم محکم می شود و از افتادن کیسه آب گرم جلوگیری می کند.

روکش های معطر :

بعضی از روکش ها دارای محفظه ی عطر فرم‌ می باشند این مدل روکش کیسه آب گرم برای افراد خوابی راحت را به ارمغان می اورد. با ریختن عطر های گیاهی درون محفظه ی درون روکش کیسه آب گرم و قرار دادن خود کیسه در آن گرمایی که توسط کیسه ی آب گرم به روکش وارد می شود باعث ازاد شدن این عطرهای ارامش بخش گیاهی می شود.

Types of hot water bag covers-bistac-ir05

Types of hot water bag covers-bistac-ir05

روکش های نوزاد :

بعضی از انواع روکش های کیسه آب گرم برای نوزادان مناسب هستند. در گذشته برای جلوگیری از سوختگی توسط کیسه آب گرم آب ولرم را درون کیسه می ریختند و برای نوزادان استفاده می کردند. بدی این روش این بود که آب درون کیسه به سرعت سرد می شد. امروزه با این روکش هایی که به بازار عرضه شدند این مشکل را بر طرف کرده اند. این مدل روکش کیسه آب گرم دارای یک روکش خز مانند است که در زیر این روکش یک پلاستیک نیمه عایق قرار دارد و باعث می شود گرمای بسیار ملایم مناسب نوزادان ساطع شود. گرمای ساطع شده توسط این مدل روکش کیسه آب گرم به حدی ملایم است که با پوست نازک و حساس نوزادان سازگار است و می توان با آرامش خاطر از این مدل روکش کیسه آب گرم استفاده کرد.

روکش های یک پارچه :

بعضی از روکش ها به جای اینکه دارای زیپ باشند از یک پوشش یک پارچه ساخته شده اند که در قسمت سر کیسه آب گرم گشاد می باشد و کیسه آب گرم به راحتی از آن جدا می شود. این مدل روکش کیسه آب گرم در قسمت سری آن دارای یک بند است که محکم می شود و از جدا شدن روکش از کیسه آب گرم جلوگیری می کند.

Types of hot water bag covers-bistac-ir06

Types of hot water bag covers-bistac-ir06

روکش های بالشی :

بعضی از روکش ها به فرم روکش بالش بوده و می توان از آن شب همگام و در زمان خواب استفاده کرد این مدل روکش یرای افرادی که دارای سر درد های سینوسی در زمستان هستند کاربرد بیشتری دارد.

 

با سپاس از : abiesalamat

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید