ورزشي

معرفی مت ، زیرانداز ورزشی در وبلاگ بیستک!

 Yoga Matt  - Sports Underwear-bistac-ir09

معرفی مت ، زیرانداز ورزشی در وبلاگ بیستک!

 Yoga Matt  - Sports Underwear-bistac-ir01

Yoga Matt  – Sports Underwear-bistac-ir01

معرفی مت ، زیرانداز ورزشی – افرادی که به انجام ورزش ها یی همچون : یوگا ، پیلاتس و ایروبیک و بدنسازی و طبیعت گردی مشغول‌ اند اهمیت استفاده از یک زیرانداز مناسب را به‌ خوبی می‌ دانند. هنگام انجام این ورزش‌ها مفاصل و استخوان‌های بدن با سطح زمین در تماس هستند و فشار زیادی روی آن‌ها وارد می‌ شود. علاوه بر این ضربه‌ هایی که هنگام ورزش به بدن وارد می‌ شود می‌ تواند موجب درد شدید و حتی کبودی شود. بنابراین هنگام انجام این ورزش‌ها حتماً باید از زیرانداز مناسبی استفاده کرد.

هنگام انتخاب زیر انداز یوگا باید به دو چیز توجه کرد. یکی قدرت ضربه ‌گیری مت یوگا و دیگری پایداری مت یوگا .  تشک یوگا باید بتواند از مفاصل مچ پا، زانو و قوزک در برابر فشار و ضربه محافظت کند. قدرت ضربه‌ گیری زیرانداز به تراکم فوم آن بستگی دارد. تراکم کم فوم قدرت ضربه‌ گیری زیرانداز را کم می‌ کند و از طرفی تراکم زیاد فوم باعث سفت شدن بیش از حد آن می‌شود.

همان‌ طور که گفته شد پایداری زیرانداز یوگا هم از اهمیت بالایی برخوردار است. منظور از پایداری مت یوگا، لیز نخوردن آن روی سطح است. هرچقدر تراکم و ضخامت زیرانداز بیشتر باشد، وزن آن هم بیشتر می‌ شود و از زیر ورزشکار در نمی‌ رود. با داشتن آج‌ های مشبک اصطکاک کافی با زمین را ایجاد می‌کند و ورزش‌ کار می‌تواند با خیال راحت انواع حرکات ورزشی را روی آن انجام دهد. توجه داشته باشید که زیرانداز مت یوگا باید روی سطح صاف قرار بگیرد. استفاده از آن روی فرش و موکت باعث سر خوردن و آسیب احتمالی ورزش‌ کار می‌شود. هنگام انجام حرکات یوگا سطح بدن با زیرانداز تماس زیادی دارد. بنابراین مواد استفاده‌ شده در ساخت آن باید با پوست بدن سازگاری داشته باشند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید